Příroda nám dává spoustu blahodárných látek, díky nimž můžeme dobře prospívat. V článku vám ukážeme trojici nejzajímavějších, které byste měli vyzkoušet.
Tři rostliny, tři země, neomezené léčivé účinky. No dobře, úplně neomezené nejsou. I přesto dokáží řešit takové problémy, které byste jinak museli konzultovat s lékařem. Pojďme si postupně říct o výhodách jednotlivých rostlin a popsat si, co vlastně umí.
Gymnema sylvestre (guamár)
Guamár je známý zejména pro svoje účinky během hubnutí. Nepomůže vám sice přímo shodit kila, ale redukce hmotnosti bude díky němu o poznání jednodušší. Snižuje hladinu cukru v krvi a pomáhá vám tak chránit vaše orgány před opotřebováním a postupným nástupem nebezpečných nemocí. Kyseliny v něm obsažené navíc snižují chuť k jídlu. Pakliže si vytvoříte (nebo necháte vytvořit) kvalitní a vyrovnaný jídelníček, guamár vám pomůže shodit i několik kilo navíc.
Lichořeřišnice
Blahodárné účinky lichořeřišnice znali už lidé v dávnověku. Věděli totiž, že pomáhá léčit i takové nemoci, s nimiž si místní nevěděli rady. Lichořeřišnice pomáhá s léčením infekcí. Zrychluje i hojení ran. Už před několika staletími si ji indiáni vkládali právě do ran, kde navíc zabraňovala vzniku zánětů. Dále se používá k léčbě nemocí ledvin, močového měchýře, dýchacích cest a odstranění defektů kůže.
Rakytník řešetlákový
Třetím do party je rakytník. jedná se o keř, který můžete zpracovat úplně celý – od plodů, přes listy až po dřevinu. Nejvíce užívané jsou ale samotné plody. Ty totiž obsahují tolik vitamínu C, že předčí citron i pomeranč. Šťáva z rakytníku je navíc velice chutná. Pokud ji budete pít v menších dávkách každý den, užijete si nejen její skvělou chuť, ale také nesporné benefity. Pomáhá s trávením, pomáhá předcházet nachlazení nebo tvorbě vrásek. Rakytník navíc pomáhá zbavit se otoků a podpoří proces hojení.